"להוריד את הכובע בפני החבורה הזו"

14/02/2020

דני פרנקו התגאה בהופעה של עירוני נהריה: "מאכזב להיות בצד הזה, אני גאה בכולם". איתי שגב: "הוכחנו לכולם מה אנחנו שווים" (צילום: עודד קרני)

גמר הגביע הראשון בתולדות עירוני נהריה הסתיים בהפסד, אבל החבורה מעין שרה יכולה להיות גאה מכל הבחינות. הסגולים קיבלו תמיכה מכ-2,000 אוהדים ביציעים שעשו את כל הדרך מהצפון, נלחמו עד טיפת הזיעה האחרונה ולא היו רחוקים מניצחון מפתיע על הפועל "בנק יהב" ירושלים, שלקחה את הגביע בשיניים (89:92).

נהריה ידעה לצאת מפיגור של 13 נקודות ברבע השני וכבר הוליכה בחזרה מחדרי ההלבשה, לפני שריצה ירושלמית נוספת הפכה את התוצאה. אף על פי כן, הם לא הורידו את הראש ונתנו פייט גדול עד הבאזר. דומיניק ווטרס סגר שבוע מדהים עם 26 נקודות, 7 מ-10 לשלוש ו-7 אסיסטים, ג'רל מקניל תרם 20 נקודות, 6 ריבאונדים ו-7 אסיסטים ולא הצליח לעצור את הדמעות בסיום.

"אני גאה בכולם", אמר דני פרנקו, "זה מאכזב וקשה מאוד להיות בצד הזה. בסוף איכשהו זה נופל על זריקה אחת. רק להוריד את הכובע בפני חבורת הלוחמים הזו. מפה והלאה נצטרך להתרומם. אני מודה לשחקנים על היום שבו הם באו לנהריה, האמנתי בהם. הייתה לנו הזדמנות לנצח עם זריקה מכרעת והמון מהלכים גדולים בדקות האחרונות. זה גמר ראשון שלנו ויש שכר לימוד. בפעם הבאה אני מאמין שיהיו פה 3,000 אוהדים לפחות. אמרתי לשחקנים שהם קיבלו היום טעימה ממה שהם יכולים לעשות".

"דיברו עלינו דברים רעים כל השנה", אמר במסיבת העיתונאים איתי שגב שהיה מצוין עם 15 נקודות ושש הטבעות, "הפתענו את כולם בגביע ווינר, אחר כך הייתה נפילה אבל היום הוכחנו לכולם מה אנחנו שווים. אני כל כך גאה בחברים שלי, בצוות המאמנים, באוהדים ובעיר. מראשון השחקנים ועד אחרון האוהדים נתנו פה הצגה. זו עיר שעברה דברים קשים בשבועות האחרונים, אני שמח להיות חלק מכזה אירוע היסטורי עבור עיר שטיפלה בכולנו כל כך יפה. חבל שלא הצלחנו להביא לה גביע".


צילומים: עודד קרני

במוצ"ש: פרנקו חוזר להיכל קבוצת שלמה

במוצ"ש: פרנקו חוזר להיכל קבוצת שלמה

"בשביל המשחקים האלו אנו חיים"

"בשביל המשחקים האלו אנו חיים"

חצי גמר גביע המדינה

חצי גמר גביע המדינה